Czwartek, 25 Kwietnia, 2019     ostatnia aktualizacja 25-04-2019
 
prosto z prasy
2019-04-23
Simply Great Italian Wines - coroczne wydarzenie winiarskie, prezentujące przekrojowo winnice i wina z interesujących regionów Włoch, 9 maja br. już po raz czwarty zawita do Warszawy, pieczętując tym samym ważną pozycję Polski na światowej mapie konsumentów włoskiego wina. W stolicy gościć będziemy kilkunastu producentów wina, w tym przedstawicieli najznakomitszych regionów: Piemont, Wenecja i Wenecja Eugejska, Emilia Romania oraz Toskania, w tym przedstawiciele Consorzio del Vino Nobile di Montepulciano.
 
2019-04-01
Niemiecki Instytut Wina zaprasza na 11 już edycję Festiwalu Wina Niemieckiego, która odbędzie się 11 kwietnia 2019 r. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie.
 
2019-03-31
13 marca br złota loża vipowska stadionu Legii wypełniła się niecodziennymi gośćmi: producentami wina z całego świata. Z najdalszych zakątków globu przylecieli do Warszawy na zaproszenie swojego importera, firmy Wine Avenue, która po raz pierwszy zorganizowała tak poważny przegląd winiarskiej oferty. Debiut okazał się bardzo udany. (Informacja prasowa).
 
Archiwum
M&P Alkohole i Wina Świata - oferta pracy >
Należąca do M&P Alkohole i Wina Świata - sieć salonów winiarskich w całej Polsce, importująca wina i alkohole mocne z niemal całego świata, poszukuje sprzedawcy i doradcy ds wina, do salonu w Krakowie.
 
Borsa Vini Italiani 2019 >
ICE-Agencja Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich, zaprasza na kolejną edycję BORSA VINI ITALIANI!

 
Krakowska konferencja poświęcona uprawie winorośli w Polsce >
5 grudnia 2018, w Hotelu Polskim pod Białym Orłem, przy ul. Pijarska 17 w Krakowie odbędzie się konferencja „Uprawa winorośli w Polsce i perspektywy rozwoju polskiego winiarstwa na tle winiarstwa światowego".
 
Ameryka od Kuchni - 3. Kongres Szefów Kuchni >
„Ameryka od Kuchni”, nowy projekt promujący produkty spożywcze z USA, zaprezentuje się  9 października br. na 3. Kongresie Szefów Kuchni w Warszawie. Podczas cyklu warsztatów, degustacji  i prelekcji na stoisku „Ameryka od Kuchni” goście Kongresu będą mogli przekonać się, że współczesna amerykańska kuchnia prezentuje wielowymiarowe bogactwo smaków i aromatów.
 
Jesień Enologiczna 2018 >
Jesień Enologiczna to niezwykłe wydarzenie kulturalne, które jednoczy coraz liczniejsze grono miłośników wina i produktów regionalnych. Przed nimi trzy miesiące niezapomnianych wrażeń związanych z enologią, sztuką winiarską, historią winiarstwa w Polsce oraz tradycjami kulinarnymi.
 
Duża impreza winiarska w Egerze >
"Wrażenia rodzą się wśród nas – Wino, Kulinaria, Kultura", to hasło przewodnie imprezy kulinarno-winiarskiej, która odbędzie się 24-25 sierpnia w Egerze. Serdecznie na to wielkie święto zapraszamy.
 
Platforma Gastronomiczna Made - "Być 3 kroki przed i zarabiać" >
Nowatorskie spotkanie biznesowe w ramach Platformy Gastronomicznej MADE zbliża się już wielkimi krokami. 18 czerwca podczas drugiej krakowskiej edycji MADE Restaurant zaprezentowane zostaną metody i narzędzia efektywnego zarządzania restauracją, aby zgodnie z hasłem tegorocznego cyklu wskazać uczestnikom drogę, jak "Być 3 kroki przed i zarabiać" w biznesie gastronomicznym.
 
Cavas de Paraje Calificado - degustacja >
28 maja odbyła się pierwsza w Polsce degustacja Cavas de Paraje Calificado (czytaj parache). Cava to hiszpańskie wino musujące produkowane metodą tradycyjną, bąbelki powstają naturalnie podczas drugiej fermentacji w butelce.
 
Simply Great Italian Wines - relacja >
Simply Great Italian Wines - coroczne międzynarodowe wydarzenie winiarskie, prezentujące przekrojowo winnice i wina z interesujących regionów Włoch, 10 maja br. już po raz trzeci zawitało do Warszawy, potwierdzając tym samym ważną pozycję Polski na światowej mapie konsumentów włoskiego wina.
 
Simply Great Italian Wines >
Już w najbliższy czwartek 10 maja 2018 roku po raz kolejny odbędzie się w Warszawie międzynarodowe wydarzenie winiarskie Simply Great Italian Wines, które gości co roku w najważniejszych stolicach świata.
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >